Yakıt tankı, boyler ve akümülasyon üretim sistemleri kapsamında yer alır. Enerji sektörü kapsamında da gerekli olmaktadır. Zira üretimde etkili olan sistemleri çalıştırmak amacıyla üretilmektedir. Yakıtı bulundurmak, iletmek ve beraberinde kontrolünü sağlamak için şarttır. Her birisinin üretimi ve beraberinde üstlendiği işlev değişiklik gösterir. 

Yakıt Tankı Nedir?

Yakıt tankı temelde kullanılması gereken yakıtların biriktirilerek, korunmasını sağlayan alanlardır. Muhafaza etmeyi sağlamak amacıyla üretilmektedir. Özellikle büyük ve etkili makinelerin gerekli yakıt ihtiyaçları için tercih edilmektedir. Her makine için farklı büyüklükteki yakıt tankları bulunmaktadır. İhtiyaca bağlı olarak değişik malzemelerden yapılarak satışa sunulmaktadır. 

Yakıt Tankı Çeşitleri

Yakıt tankı, boyler ve akümülasyon kullanım amacına bağlı olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Bahsedilen bu tanklar en temelinde kapasitesine bağlı olarak çeşitlere bölünür. Ancak tek bir kategori altında bulundurulması yeterlidir. Çünkü içeriği ve kullanım amacı tek yönlüdür. Firmalar tarafından değişik bir isimlendirilmeye ihtiyaç duyulmaksızın satışa sunulur. 

Yakıt Tankı Seçimi Nasıl Yapılır?

Dikkat etmeniz gereken temel unsur ihtiyacınız olan hacimdir. Hacme bağlı olarak üretim ve satın alma işlemini üstlenmeniz gerekir. Meksis firmamız kapsamında değişik büyüklükte ve boyutlarda yakıt tankı üretimi sağlamaktayız. Ancak her şeyden önce yakıt tankı, boyler ve akümülasyon alırken mutlaka üretim malzemesine de göz atmalısınız. 

Yakıt Tankı Bakımı ve Temizliği

Eğer yakıt tankını farklı sıvılar ve yakıtlar için kullanacaksanız geçiş sırasında temizlik yapmalısınız. Genel bakımını sağlayarak daha sonra farklı yakıt eklemelisiniz. Diğer taraftan genel itibari ile yakıt tankı bakımı gerekmeyecektir. Çünkü içeriğindeki özel malzemelerden dolayı yakıttan etkilenme olmaz, depo zarar görmez. 

Boyler Nedir?

Yakıt tankı, boyler ve akümülasyon genel olarak enerji tasarrufu sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Boyler üretim aşamasında ortaya çıkan suların korunması ve stoklanması için üretilmektedir. Özellikle toplu kullanım alanları (okul, hastane, askeriye vs.) kapsamında tercih edilir. 

Enerji elde etmek amacıyla kullanılan yakıt zaman içerisinde boşa gidebilmektedir. Sıcak su elde edildikten sonra su boşa gidebilmektedir. Diğer taraftan su hazır olmadığı müddetçe enerji de yakıtla birlikte zarar edebilmektedir. Bu aşamada boyler ile su ısınmaya hazır olacak şekilde depolanmaktadır. 

Boyler Çeşitleri

Hacmine bağlı olarak boyler çeşitleri kendi içerisinde ayrılmaktadır. Üretilen malzeme de düşünülerek var olan çeşitler arasında tercih yapılabilmektedir. Genel itibari ile toplu kullanım alanlarında yer bulduğu için daha yüksek hacimli çeşitler alınmaktadır. 

Boyler Seçimi Nasıl Yapılır?

Kaliteli ve uzun ömürlü kullanım elde etmek istiyorsanız kaliteli malzemeden üretildiğinde emin olduğunuz boyler modellerini almalısınız. Yakıt tankı, boyler ve akümülasyon seçimi bu yönden benzerlik göstermektedir. Üretim malzemesi dışında hacmi ve iç – dış yapısına bağlı olarak seçimlerinizi sürdürmelisiniz. 

Boyler Bakımı ve Temizliği

Su uzun süreli boyler içerisinde kalacağından dolayı farklı malzemeler ile üretilmektedir. Sık sık boyler bakımı ve temizliği gerçekleştirmemek için de gereklidir. Sudan ötürü yosunlaşma ya da bakteri oluşumu gözlemlenmez. Sadece 6 ay gibi uzun süreli dönemlerde uzman desteği ile bakımını yaptırmanız gerekecektir. 

Akümülasyon Tankı Nedir?

Meksis firmamız tarafından yakıt tankı, boyler ve akümülasyon üretimi sağlanmaktadır. Son olarak akümülasyon tankı ürününden bahsetmek gerekir. Bu tanklar tesisat ekipmanı olarak düşünülerek dizayn edilmiştir. Farklı enerji üretim sistemlerinden gelen ısınmış suyun korunmasında ve muhafaza edilmesinde kullanılır. 

Akümülasyon Tankı Çeşitleri

Kullanım alanında etkili olabilmesi amacıyla farklı akümülasyon tankı çeşitleri bulunmaktadır. Bu fark dışarıdan da gözlemlenebilmektedir. Plaka ısılı akümülasyon çeşitleri en sık kullanılanlar arasındadır. Lehimli akümülasyon olan ise birleştirme ve üretim esnasındaki farklılıktan dolayı ortaya çıkar. Son olarak borulu ısılı olanlar da ısıyı koruma sırasında etki yaratır. 

Akümülasyon Tankı Seçimi Nasıl Yapılır?

Kullanmak üzere alacağınız akümülasyon tankı seçimi yaparken öncelikle üretim malzemelerine dikkat kesilmelisiniz. Onaylanmış özel malzemelerden üretilmiş olması uzun süreli sizin de kullanabilir olmanızı sağlayacaktır. Diğer taraftan çeşitlerine de kullanacağınız alana bağlı olarak dikkat ederek ilerlemelisiniz. 

Her şeyden önce kapasitesi ve buna bağlı olan fiyatlandırmaları da oldukça önemlidir. Bütçenize uygun olduğu kadar kaliteli olduğuna inandığınız akümülasyon tankı alımı için harekete geçebilirsiniz. Hem kaliteli hem cebinize uygun tank arıyorsanız firmamıza göz atmalısınız. 

Akümülasyon Tankı Bakımı ve Temizliği

Uzun süreli kullanımların sonunda yakıt tankı, boyler ve akümülasyon bakımı şart hale gelmektedir. Akümülasyon içerisinde biriken sıvıların sağlıklı kalabilmesi için temizliğini yapmalısınız. Yalnız bu çok sık gereken bir temizlik ve bakım değildir. Uzun süreli periyotların sonunda ancak yapmalı ya da profesyonel destek almalısınız. 

Diğer ısı cihazları ürünlerimizi de incelemenizi öneririz.