Su Depoları

Civatalı Silindirik Su Deposu-MEK BKS

Tek Sıralı Silindirik Su Deposu-MEK CS

Yıldız Prizmatik Su Depoları

Bombeli Modüler Su Depoları

Büyük Modüllü Modüler Su Depoları

İçten Montajlı Modüler Su Depoları

Yatay Büyük Modüler Prizmatik Su depoları

Dikey Büyük Modüler Prizmatik Su depoları

GRP Modüler Su Depoları

Domestik Modüler Silindirik Depolar

Monoblok Silindirik Su Depoları

Domestik Civatalı Modüler Su Depolar

Yeraltı Su Depoları

Yangın Su Depoları

Membranlı Modüler Su Depoları

Su depoları, günümüzde farklı amaçlar uğruna kullanılan yapılardır. Bu yapıların boyutları ve üretilen malzemeye göre türleri değişiklik gösterir. Genel amacı ise suyu muhafaza etme ve depolama üzerinedir. Üretilen ve satışa sunulan depoların kendi içerisinde çeşitleri ve fiyatlandırmaları saptanmaktadır. İşte, bahsedilen bu ürünler hakkında merak edilen sorular ve cevapları.

Meksis Su Depolarının Çeşitleri

Meksis olarak ihtiyacı olan kişilere ve firmalara farklı modellerde su depoları satışını üstleniyoruz. Sahip olduğumuz tecrübe doğrultusunda kaliteyi ön planda tutmaktayız. Kalitenin yanı sıra sektöre nazaran daha uygun fiyatlar oluşturarak hareket etmekteyiz. Firmamız bünyesinde yer alan su deposu çeşitleri ise şunlardır:

 • Civatalı Silindirik Modüler Su Depoları: Belirli bir alanda kurulmak üzere parçalı olarak üretilen su depoları türüdür. Üretim noktasında birden fazla parçaya sahip olacak şekilde elde edilir. Daha sonra kurulum noktasına götürülerek özel civatalar ile birbirlerine bağlantısı sağlanır.
 • Prizmatik Su Depoları: Çelik başta olmak üzere farklı malzemelerle üretilmiş olan su depoları türüdür. Bu depoların kapasitesi üretim aşamasındaki duruma göre değişiklik gösterir. Her alana uygun olacak şekilde üretilebilmektedir.
 • Grp Modüler Su Depoları: Bahsedilen bu su depoları özellikle açık alanda hava durumundan etkilenmemesi adına kullanılır. Güneş ışınları ve beraberinde olumsuz hava şartlarından etkilenmemektedir. Modüler yapısı sayesinde kullanılacak alanda montajlanarak son halini almaktadır.
 • Domestik Silindirik Su Depolar: Yapısı itibari ile domestik olarak adlandırılan su depoları olarak bulunur. Özellikle kapalı alanlarda kullanılmak ve taşınabilmek amacıyla üretilmektedir. Dar alanlarda modüler olarak birbirine birleştirilerek ciddi bir muhafaza alanı elde edilebilmektedir.
 • Yeraltı Su Depoları: Yer üstünde kaba görüntü yaratmamak adına kullanılan su depoları olarak üretilmektedir. Sadece su değil farklı sıvıları koruma amacı da güdebilir. Toprak altına atılan temel ve beraberinde depo ile doğa olayları ve afetlerden etkilenme oranı çok düşüktür.
 • Yangın Su Depoları: Aciliyet durumlarında su depoları şehrin belirli bölgelerinde bulunmaktadır. Amaç suyun yangın durumlarında kullanılmak üzere muhafaza edilmesidir. Dışarıdaki havadan etkilenmeden uzun süre saklanabilmektedir.

Meksis Su Depolarının Kullanım Alanları

Üretime sunulan Meksis su depoları farklı alanlarda kullanım yeri elde etmektedir. Çünkü günümüzde suyun korunması farklı sebeplere dayanmaktadır. Özellikle sayısız alanda kullanılabilecek bir kaynak olması bu depolara olan ihtiyacı arttırmaktadır. Genel itibari ile su deposunun kullanıldığı noktalar şu şekildedir:

 • Askeri alanlar,
 • Şehir merkezleri,
 • Tarım alanları,
 • Endüstri noktaları,
 • Sanayi bölgeleri,
 • Devlet kurumları,
 • Acil durum merkezleri vs.

Meksis Su Depolarının Malzeme Özellikleri

Meksis su depoları sahip olduğu kategoriye göre farklı özelliklere sahiptir. Ancak genel itibari ile bahsedilen bu su deposunun ortalama özelliklerinden bahsedilebilmektedir. Genel itibari ile bahsedilen ve satışa sunulan depoların özellikleri şunlardır:

 • Çelik başta olmak üzere yıllarca kullanılmaya uygun malzemelerden üretilir.
 • Her ortamda kullanmaya uygun bir yapıya sahiptir.
 • Farklı bir depolama kapasitesine sahiptir. (İhtiyaca göre değişiklik gösterir)
 • Bütçeye uygun olarak üretilmektedir.
 • Modüler yapıda olduğu gibi tek parça olarak da kullanılabilmektedir.
 • Kısa sürede üretim ve montajlama işlemi sağlanabilmektedir.
 • Hava durumu başta olmak üzere doğal afetlerden etkilenmeyecek yapıya sahiptir.

Meksis Su Depolarının Farklı Kapasite Seçenekleri

Su depoları hangi alanlarda kullanıldığına göre belirli bir kapasiteye sahip olması gerekir. Tarım alanlarında görece daha az su gerekebilirken üretim aşamasında daha fazla olması gerekir. Meksis su deposu türleri üretilirken bu durum göz önünde bulundurulur. Firmamız tarafından geniş skalada yer alan kapasitede su depoları üretilerek teslim edilmektedir. Siz de ihtiyacınız olan kapasiteyi belirterek buna bağlı olarak satın alma seçeneğini değerlendirin.

Meksis Su Depoları Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her alışverişte olduğu gibi su depoları alırken de dikkat etmeniz gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Meksis su depoları alırken göz önünde bulundurmanız gereken etmenler şunlardır:

 • Su depoları kapasitesi belirlenmeli.
 • İhtiyaca bağlı olarak hareket edilmeli.
 • Kullanılacak alan düşünülmeli.
 • Modeller arasında seçim yapılmalı.
 • Fiyatlandırmalara dikkat edilmeli.
 • Birebir iletişime geçerek teslimat tarihi netleştirilmeli.

Sıkça Sorulan Sorular

1Su deposu nedir ve ne işe yarar?

Su deposu; suyun muhafaza edilmesi ve yıllarca korunması adına üretilen yapılardır. Sahip olduğu kapasiteye göre yıllarca korunmaktadır. Dış etkenlerden bağımsız olarak bulunarak kullanılacak zamanın beklenmesini sağlar.

2Su depolarının çeşitleri nelerdir?

Üretim yapan firmaya göre değişiklik göstermekle birlikte genel su depoları türleri şunlardır:

 • Civatalı modüler su depoları,
 • GRP su deposu,
 • Domestik su deposu,
 • Prizmatik su deposu,
 • Yeraltı su depoları,
 • Yangın su deposu.
3Su deposu satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Kullanacağınız alana bağlı olarak doğru modeli tercih etmelisiniz. Aynı zamanda firmanın sunacağı kapasite sınırına göz atmanız gerekir. Kapasite dışına üretim aşamasında kullanılan materyaller de önemlidir. Son olarak firmanın profesyonelliği ve tecrübesine bakarak karar vermelisiniz.

4Su deposu kapasitesi nasıl belirlenir?

Kullanılacak olan alan ve suyun hangi amaç uğruna kullanılacağı önemlidir. Örneğin tarım alanı ve üretim aşamalarında daha büyük kapasiteler gerekir. Alanında uzman bireyler tarafından ortalama kullanılacak su miktarı hesaplanarak buna göre kapasite saptanır.

5Su depoları nerede ve nasıl monte edilir?

Modüler su depoları özellikle büyük kapasiteye sahip olduğu için parçalı üretilmektedir. Özel araçlarla kullanılacak alana parçalar taşınmaktadır. Konuma ulaşıldıktan sonra parçalar cıvata ya da farklı malzemeler kullanılarak montajlanır. Böylece kullanılacak olan su deposu elde edilmektedir.

6Su depoları ne sıklıkla temizlenmelidir?

Su depoları her zaman temizlik gerektirmez. Özel iç dizayna ve yapıya sahip olan depolarda uzun süreli yosun ve bakteri üretimi gerçekleşmez. Diğer taraftan bazı modellerde kısa sürede canlı ürer. Bu durumun önüne geçmez adına senede bir olmak üzere temizlik yapmanız gerekebilir.

7Su deposu malzemeleri nelerdir ve hangisi en iyisi?

En iyi su depoları için net bir cevap vermek zordur çünkü kullanıldığı alana göre değişir. Müşteriler tarafından en çok tercih edilen cıvatalı modüler su deposu olmaktadır. Kolay taşınması, montajlanması ve yan yana üretilebilir olması en iyiler arasında bulunmasını sağlar.

8Su depoları ne kadar süreyle kullanılabilir?

Mersis su depoları kapsamında yer alan ürünleri tercih ettiğiniz takdirde yıllarca neredeyse ömürlük kullanım elde edebilirsiniz. Çelikten üretilmiş su deposu özellikle uzun süre kullanımda kalacaktır.

9Su depolarında hangi sağlık ve güvenlik standartlarına dikkat edilmeli?

İç alanda kullanılan malzemenin sağlığa uygun olması gerekir. Su ile temas ettiğinde su depoları bakteri üretmemeli, suya zarar vermemelidir. Diğer taraftan güvenlik amacıyla yıkılmamalı ve sağlam bir şekilde yıllarca kullanılabilir olmalıdır.

10Su depoları çevreye zarar verir mi?

Üretilen malzemeye bağlı olarak su depoları hakkında zarar verip vermediği söylenebilir. Meksis su deposu üretim malzemeleri doğa ile uyumlu olup zarar oluşturmaz.

11Su depolarının enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik özellikleri nelerdir?

Suyu uzun bir süre muhafaza ediyor olması sürdürülebilirlik noktasında etkili olmasını sağlar. Su depoları aynı zamanda tasarruf sağlaması dolayısıyla da dikkat çeken özelliğe sahiptir. Sürdürülebilir olmasının diğer sebebi de yıllarca kullanılabilir olmasıdır.

12Meksis su depoları fiyatları nedir ve fiyatlar neye göre belirlenir?

Ücretlendirmeler su depoları modeline göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda üretim malzemesi, kapasite oranı önemlidir. Son olarak firmanın elde etmek istediği kâr oranı da belirleyicidir. Güncel fiyatlar için firma ile iletişime geçmek gerekir.

13Meksis su depoları ile diğer markaların su depoları arasında ne gibi farklar vardır?

Üretim malzemesi öncelikle öne çıkan farktır. Kaliteli olmasından dolayı su depoları hem yıllarca kullanılabilir hem de suya zarar vermez. Diğer taraftan gerek yer üstü gerek yer altı üretilmesiyle geniş bir model skalasına sahiptir.