GRP modüler su depoları son teknoloji ile üretilen ihtiyaca bağlı olarak kullanılan özel muhafaza alanlarıdır. Glass Reinforced Polyester şeklinde açılımı bulunmaktadır. Özel cam ürünlerinden üretilen depoların görece diğer depolara kıyasla daha yeni teknoloji ile oluşturulduğu bilinmektedir. Aynı zamanda bu ürünlerin yıllarca koruma sağlama olasılığı da mevcuttur. 

GRP Modüler Su Depoları Nedir?

Cam elyaf malzemesi ile doymamış polyester ürünlerinin bir araya getirilmesi ile elde edilmektedir. GRP modüler su depoları birden fazla parçadan oluşarak bütünleştirilerek kullanıma hazır hale getirilmektedir. Sıcak presleme yöntemi kullanılmasıyla diğer su depolarından ayrışmaktadır. 

Üretim aşamasında özel yöntemler kullanılmaktadır. Sahip olunan özel kalıplara dökülen malzemeler ile presleme yapılır. Presleme sonrası ortaya çıkan parçalar daha sonra kurulum alanına iletilmektedir. Kullanılacak konumda özel olarak montajlama yapılarak kişi ya da firmalar tarafından kullanılır hale getirilir.

GRP Modüler Su Depoları Özellikleri Nelerdir?

Modüler su depoları arasında yer alan GRP modüler su depoları özellikleri ile kıyaslanarak temin edilmektedir. Diğer su depoları ile kıyaslandığında üretim malzemesi öncelikle farklılaşmaktadır. Kırpılmış cam elyaflarının bir araya getirilmesi özellikle hafif bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. 

Birleştirme aşamasında presleme kullanılması da kendisine has bir özelliktir. Presleme yapılmasından dolayı parçalar birbirine geçerek sağlam bir yapıyı oluşturur. Böylece kurulum sonrası karşı karşıya geleceği baskıya karşı da dayanıklı olduğu görülmektedir. 

GRP Modüler Su Depoları Avantajları Nelerdir?

Kullanım aşamasında GRP modüler su depoları avantajları ile öne çıkmaktadır. Kullanacağınız bu depolar sayesinde yüksek basınca karşı koruma elde edebilirsiniz. Kolay dağılmaması tam tersine dayanıklı olmasından dolayı yıllarca gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. 

Hafif yapısı sayesinde taşınması, montaj yapılması kolaylaşmaktadır. Özellikle büyük boyutlarından dolayı tek parça halinde götürülmesi mümkün değildir. Halbuki bahsedilen bu modellerde parçalı üretim sağlanır ve son aşamada presleme yapılır. Bu yüzden alana taşınması ve devamında kullanıma hazır hale getirilmesi oldukça kolaydır.

GRP Modüler Su Depoları Kullanım Alanları Nelerdir?

Genel itibari ile modüler su deposu kullanılan her yerde tercih edilebilmektedir. Diğer su depoları ile aynı işleve sahip olmasından dolayı uygunluk gösterir. Kısaca GRP modüler su depoları kullanım alanları arasında; tarım, üretim tesisleri, kaynak su kullanım noktaları bulunmaktadır. Askeriye ve buna bağlı olarak kamusal alanlarda da yer bulmaktadır. 

GRP Modüler Su Depoları Fiyatları Nelerdir?

Üretim malzemesi görece diğer modellere nazaran daha basit bulunabildiğinden ve yaygın oluşundan dolayı fiyatları etkilenmektedir. Fakat kapasitesine bağlı olarak GRP modüler su depoları fiyatları değişiklik göstereceğinden bizzat firmamız ile iletişime geçerek bilgi almanız gerekmektedir. 

GRP Modüler Su Depoları Montaj ve Bakımı Nasıl Yapılır?

GRP modüler su depoları montaj işlemi kullanım alanında sağlanmaktadır. Montaja hazır hale gelebilmesi için öncelikle Meksis firmamız tarafından parçalar hazırlanır. Parçalar tamamlandıktan sonra özel araçlarla iletim sağlanır. Daha sonra sıcak presleme yapılarak basınç ile birlikte parçalar birbirine geçirilmektedir. 

Kullanım aşamasına geçildikten sonra yıllarca herhangi bir şekilde bakım gerektirmez. Zira üretim malzemeleri yıllara meydan okuyacak şekildedir. İçeriğinde cam olması elbette bir ihtimal de olsa kırılma, bozulma yaratabilmektedir. Ancak nadir görülen bu noktalarda boyama ya da tekrar presleme ile kullanıma geri dönülebilmektedir. 

GRP Modüler Su Depoları Çeşitleri ve Boyutları

Meksis firmamız tarafından GRP modüler su depoları çeşitleri için belirli skala sunulmaktadır. Sitemiz üzerinden var olan çeşitlere göz atabilirsiniz. Ancak genel itibari ile modüler su depoları arasında benzer şekilleri bulunmaktadır. Bu şekilleri kapsamında boyutlandırmaları değişiklik göstermektedir. İhtiyaç doğrultusunda boyutlarına uygun olarak üretilmektedir. 

GRP Modüler Su Depoları Malzeme ve Kaplama Seçenekleri

Yaygın kullanıma sahip olan GRP modüler su depoları malzemesi ile öne çıkmaktadır. Cam elyaf ilk etapta göze çarpan unsurdur. Adını da buradan aldığı görülmektedir. Beraberinde esneklik kazanması ve rahat üretilebilmesi amacıyla polyester kullanılmıştır. Kaplama seçeneklerinde ise ihtiyaca bağlı olarak boyama yapılabilmektedir. Ekstra bir kaplama seçeneği yaygın olarak bulunmamaktadır. 

GRP Modüler Su Depoları Kapasite Hesaplama ve Dolum Süreçleri

Müşteri ihtiyacına bağlı olarak GRP modüler su depoları kapasitesi değişiklik göstermektedir. Kapasitelerin büyüklüğü kullanım alanına göre farklılaşmaktadır. İhtiyaç dahilinde parçaları tarafımızda üretilecektir. Dolum sürecinde ise depoda yer alan dolum noktası kullanılabilmektedir. Böylece depo içerisinde su muhafaza edilebilmektedir. 

GRP Modüler Su Depoları Taşıma ve Taşıma Kuralları

Modüler su depoları taşıma olarak benzerlik göstermektedir. Halihazırda modüler olmasının da sebebi budur. Birden fazla parçanın var olması ve beraberinde bunların birleştirilerek bütünlük elde etmesiyle öne çıkmaktadır. Üretim tamamlandıktan sonra boyutlandırmaya göre özel araç desteği sağlanarak parçalar taşınmaktadır. Taşıma sırasında koruma sağlanır böylece herhangi bir zarar görülmemektedir.