Meksis

Yangın Su Depoları

Yangın Su Depoları

YANGIN SU DEPOLARI

  • Yangın su depoları ile YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMİNİZİ KONUT ve İŞYERLERİNİZDEN UZAKLAŞTIRILIR.
  • Dikey Yer Üstü, Yatay Yeraltı ve Yerüstü Yangın su depoları üretilebilir.
  • Yangın su depoları paket olarak pompa ve hidrofor odası içinde olacak şekilde imalatı yapılabilir.
  • NPFA.22 standartlarınave FM GLOBAL standartlarına uygun olarakda dizayn ve imal edilebilirler.
  • Depolar Moduler su deposu ve Monoblok (Kaynaklı) su deposu olarak da imal edilebilirler.

Su depoları gerekli görüldüğü takdirde afetlere karşı da kullanılabilir olmaktadır. Yangın su depoları tam da bu aşamada olumsuz durumlar için oluşturulmaktadır. Özellikle büyük sanayi noktalarında, yaşam alanlarında kullanılmaktadır. Karşı karşıya kalınacak olası yangınlarda söndürme ve soğutma çalışmaları için suyun depolanmasını sağlamaktadır. 

Yangın Su Deposu Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere yangın su deposu; oluşacak yangının söndürülmesinde ihtiyaç olan suyu depolayan alanlardır. Modüler su depoları arasında yer almakla birlikte tek parça halinde de bulunabilmektedir. Devlet tarafından alınan kararlar neticesinde yangından koruma sağlamak amacıyla kullanımı zorunludur. 

Ortamdaki insanların ve canlıların korunması adına bazı kararlar alınmaktadır. Özellikle ülkemizde sık sık karşı karşıya kalınan yangınlarda söndürme çalışmaları önemlidir. Maddi ve manevi zararı en aza indirmek amacıyla su kaynakları korunmalıdır. Çıkacak olan yangına kısa sürede müdahale etmek adına bu gereklidir. Bahsedilen suyun depolanması ve istenen durumlarda kullanılabilmesi için yangın deposu oluşturulur. 

Yangın Su Depoları Özellikleri Nelerdir?

Yapısı gereği yangında oluşacak yüksek ısılara karşı dayanıklıdır. ISO onaylı, sert çelikten üretildikleri bilinmektedir. Böylece hem yangın hem de deprem, sel ya da olası diğer doğal afetlerden korunabilmektedir. 

Sağlam malzemelerden üretilen yangın su depoları özellikleri arasında aynı zamanda yıllarca kullanılabilir olması bulunur. Yangının ne zaman çıkacağı belirsizdir. Bununla birlikte her an olabilme olasılığına karşı hazır bulunması şarttır. Bu yüzden bir kere imâl edilen yangın su depoları ömürlük kullanılabilir. 

Yangın Su Depoları Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşini iyi yapan bir üretim firması ile çalışmanız gerekir. Böylece elde edeceğiniz su depolarını hedeflediğiniz şekilde kullanma imkânı elde edebilirsiniz. Aynı zamanda doğru ve kaliteli malzeme seçimi yapılacağından ekstra masrafa girmek zorunda kalmazsınız. Yıllarca kullanabileceğiniz yüksek kalite yangın su depoları seçimi için Meksis firmamızı tercih edebilirsiniz. 

Yangın Su Depoları Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yapıları gereği tonlarca suyu taşıyabilme ve koruyabilme özelliğine sahip olması gerekir. Sırf bu yüzden yangın su depoları kurulumu parçalar halinde üretilerek yapılır. Modüler su depoları olarak adlandırılan bir kategori altında yer almaktadır. Parçalı paneller özel olarak üretildikten sonra kullanım alanında civatalar ve diğer aksamlarla birleştirilerek kullanıma hazır hale gelir. 

Yangın Su Depoları Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Her ne kadar yüksek kaliteli malzemelerden üretim sağlansa da özellikle bağlantı aksamlarının dönemsel olarak kontrol edilmesi gerekir. Çelik yıllarca kullanılsa da zarar görmeyecektir. Ancak5-10 yılda bir gerektiği takdirde civataların yenilenmesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda zarar görmemek adına önleyici hareket ederek bakımlarını yaptırmalısınız. 

Yangın Su Depoları Fiyatları Nelerdir?

Firmalar tarafından yangın su depoları fiyatları farklı dönemler içerisinde güncellenmektedir. Üretim malzemesi, kâr amacı ve sektörün fiyatlandırması etkili olmaktadır. İnternet sitemiz üzerinden bu yüzden fiyat bilgisine erişmeniz mümkün olmayacaktır. Bizzat iletişim bilgilerinden ulaşarak talebiniz doğrultusundaki yangın su depoları hakkında fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Yangın Su Depoları Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bulunduğunuz konumun büyüklüğü ve kapsamını göz önünde bulundurarak boyutlandırma yapmalısınız. Satın almadan önce gerekirse uzman desteği alarak belirli bir hacmi saptamalısınız. Daha sonra doğru adresle çalışarak talebinizin üretilmesi adına hizmet almalısınız.

Firma seçimi yaparken aynı zamanda fiyatlandırmalara göz atmanız da fayda vardır. Bütçeye uygun hareket ederek dilerseniz büyük ve geniş hacimli tek yangın su deposu alabilirsiniz. Dilerseniz aynı zamanda modüler yapıda oluşacak şekilde birden fazla su deposu talebinde de bulunabilirsiniz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Yangın Su Depoları” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir