Mobil ısı sistemleri bir alana bağlı kalmadan gerekli ısının ortaya çıkmasında etkili olan otomasyon sistemleridir. Bu sistemler sayesinde firma ya da kişilerin rahat hareket edebildiği görülmektedir. Özellikle üretim alanındaki sektörlerde sistemler taşınarak o alanda kullanılabilir bir hal almaktadır. Buhar ve ısının gerektiği noktalara taşınarak her alanda kullanım alanı kendine bulmaktadır. 

Mobil Isı Sistemleri Nedir?

Isı ve buhar sistemleri arasında yer alan özel bir projedir. Özel malzemelerin bir konteynır içerisinde yerleştirilerek sistemlerin birbirine bağlanma işlemi olarak da tanımlanabilmektedir. Çünkü mobil ısı sistemleri en nihayetinde ısının ve buharın gerektirdiği alanlarda kullanılır. Birden fazla parça sayesinde bu üretim sağlanmakla birlikte koruma sağlanır. 

Genel ısıtma ve buhar sistemlerinden farklı olarak dış yapısı gereği korunmaktadır. Silindirik olabilmekle birlikte klasik konteynır kullanımı da gerçekleşmektedir. Böylece ısınmayı sağlayan sistemler dışarıdan gelebilecek olumsuzluklara karşı korunur. Diğer taraftan aynı zamanda taşınabilir olmasını da sağlamaktadır. 

Mobil Isı Sistemleri Kullanım Alanları

Farklı alanlarda kullanım alanı bulduğu görülmektedir. Mobil ısı sistemleri genel olarak üretimin bulunduğu yerlerde kullanılır. Buhar gücünden yararlanarak malzemelerin üretilmesinde etkili olması için tercih edilir. Bu yüzden genel sanayi noktaları, kişisel kullanım alanları olmak üzere her yerde kullanılabilir. Zaten her yere taşınabilme özelliğine sahip olması bu yüzdendir. 

Mobil Isı Sistemleri Avantajları 

Diğer ısı sistemleri ile kıyaslandığında avantajları bulunduğunu görebilirsiniz. Mobil ısı sistemleri her şeyden önce taşınabilir olmasından dolayı tercih edilmektedir. Olası üretim alanının değişmesinden kaynaklı olarak farklı konumlara enerji götürülebilmektedir. 

Aynı zamanda mobil ısı sistemleri uzun süreli kullanılabilir durumda bulunmaktadır. Çünkü içerisinde yer alan parça ve aksamlar dışarıdan korunmaktadır. Konteynır gibi sert malzemelerin darbe ve herhangi bir doğal afete karşı sağlam kalmayı sağlar. 

Mobil Isı Sistemleri Çeşitleri

Meksis firmamız bünyesinde mobil ısı sistemleri çeşitleri geniş skalada üretilmektedir. Profesyonel üretim sonrası satışa sunulan ürünlerimize siz de erişebilirsiniz. Güncel olarak satılan ürünler şu şekildedir:

  • Prizmatik Konteynırlı Mobil Isı Sistemi: Görünüm itibari ile durumu değişiklik göstermektedir. Prizmatik yapı ile dışarıdan korunmaktadır. Genellikle dikdörtgen yapısıyla korunarak ısı üretilmesi sağlanır. 
  • Silindirik Konteynır Mobil Isı Sistemi: Alana bağlı olarak silindirik yapılarda kullanım sağlanması gerekebilir. Bu gibi aşamalarda firmamız tarafından üretilen silindirik yapılara göz atabilirsiniz. Daha yumuşak geçişlere sahip, silindir gövdeli mobil ısı sistemleri olarak bulunur.

Mobil Isı Sistemleri Fiyatları

Mobil ısı sistemleri fiyatları alacağınız modele bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Üretim aşamasındaki malzemeler ve beraberinde diğer etmenler neticesinde ücretler sunulmaktadır. Meksis firmamız tarafından özel olarak üretilen ve satışa sunulan ürünler hakkında bilgi almak isterseniz ulaşın. İletişim bilgilerimiz internet sitemiz üzerinde bulunmaktadır. 

Bu ürünümüzü de inceleyebilirsiniz > Açık buhar santralleri

Mobil Isı Sistemleri Kurulum ve Bakım İşlemleri

Tek aşamalı olarak kurulum gerçekleşmemektedir. Güncel olarak mobil ısı sistemleri kurulumu birkaç aşamadan geçerek oluşturulmaktadır. Konteynır olan dış koruma alanı oluşturulur sonra içeriğindeki malzemeler yerleştirilir. Sabitleme yapıldıktan sonra ancak kullanıma geçilebilmektedir. 

Dönemsel olarak bakımlarının yapılması gerekir. Bakımları kapsamında iç aksamları değişebilir. Eğer değişmezse zamanla enerjisi ve sağladığı işlevsellikte azalma meydana gelecektir. Diğer taraftan kişisel olarak bakım yapmak her zaman mümkün olmaz. Bu gibi durumlarda uzman desteği almanız gerekebilir. 

Kategorimizdeki ısı cihazları ürünlerimizi de inceleyebilirsiniz.