Kalorifer kazanları ortamın ya da bir mülkiyetin ısınması, ısı elde edilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Günümüzde farklı tarzda kazanlar üretilmektedir. Her bir kalorifer kazanı aynı amaca hizmet etmektedir. Ancak üretim aşamasında kullanılan malzemeleri ve yapıları gereği farklı çalışma prensiplerine sahip olabilmektedir. 

Kalorifer Kazanları Nedir?

En kısa tanımıyla kalorifer kazanları nedir diye soracak olursanız; özel üretimle gerçekleştirilen, belirli bir fonksiyonelliğe sahip olan ısıtma araçlarıdır. Farklı malzemeler kullanılarak içerisindeki ısıyı korumaktadır. Değişik zaman dilimlerinde kullanılabilir olan kalorifer kazanının yapıları da değişiklik gösterir.

Üretim aşamasında kullanılan teknolojiye bağlı olarak değişik parçaları bulunur. Aynı zamanda bazı modellerde uzaktan kontrol gibi avantajlar da mevcuttur. Burada kullanım alanı düşünülerek üretimi yapılmaktadır. Çünkü kullanım alanı günümüzde oldukça yaygındır. Her bir kalorifer kazanı ısınma ve sıcak su elde etme noktasında önem kazanmaktadır. 

Kalorifer Kazanları Çeşitleri

Meksis Mekanik Sistemler olarak bünyemizde farklı kalorifer kazanları çeşitleri barındırmaktayız. Her bir çeşit farklı alıcıya hitap etmektedir. Skalanın geniş tutulması sayesinde ihtiyacınız olan kalorifer kazanını bulmanız hedeflenmektedir. Yüksek ve son teknoloji ile üretilen bu ürünleri siz de kısa sürede elde edebilirsiniz. İşte, firmamızda üretilen bazı kalorifer kazan çeşitleri:

1 . Yoğuşmalı Kazanlar: Son dönemin en yaygın kullanılan kalorifer kazan çeşitleri arasındadır. Ürettiği ısıyı dışarıya verip enerjinin yok olmasını sağlamaz. Aksine ısıyı sürekli olarak sistem içerisinde tutarak devir-daim yapar. Böylece enerji kaybolmak yerine sürekli olarak kullanılır vaziyette kalmaktadır.

2 . Paket Sıcak Su Kazanları: Bir binanın kazan dairesinde yer alan tüm parçalarına uyum gösterecek şekilde üretilmiştir. Paket olarak satılması sayesinde birden fazla parçaya sahiptir. Aynı zamanda halihazırda var olan parçalarla da uyumlu hale çalışmaktadır. 

3 . Sıvı ve Gaz Yakıtlı Üç Geçişli Sıcak Su Kazanları: Çivisiz olarak özel üretilmiştir. Sıvı ve gaz yakıtında %90 üzerinde tasarruf sağlamaktadır. Çok fazla yer kaplamamakla birlikte aynı zamanda hafif yapısıyla dikkat çeker. Bakımları ve tamiratı da diğer kazanlara göre çok daha pratiktir. 

Kalorifer Kazanları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her alışverişte olduğu gibi kalorifer kazanları seçimi esnasında da bazı noktalara dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır. Firmamızdan dahi alışveriş yapmadan önce bu etmenler önemlidir. Çünkü alışveriş sonunda memnuniyetiniz üzerinde doğrudan etkili olacaktır. Alışveriş öncesinde:

  • Kalorifer kazanları üreten firmaların tüm listesini çıkarmalısınız.
  • Satışa sunulan kalorifer kazanı modelleri incelenmelidir.
  • İncelemeye sonunda kullanılacak yere göre seçim yapılmalıdır. 
  • Kapasitesi, kaplayacağı alan düşünülmelidir.
  • Güncel kalorifer kazan fiyatları incelenmelidir.

Kalorifer Kazanları Montajı ve Bakımı

Üretilmiş olan kalorifer kazanları montaj ve bakımı değişiklik gösterir. Kimi modellerde kendi kendini temizleme özelliği bulunur. Basılacak bir tuş ya da bir kol sayesinde içeride birikmiş olan malzemeleri çıkarabilirsiniz. Özellikle katı yakıt sonunda ortaya çıkan külleri böylece ortadan kaldırabilirsiniz. Diğer taraftan bazı kazanlar da uzman desteği alarak dönemsel olarak temizlik yaptırmanız gerekebilir. 

Kalorifer Kazanları Fiyatları 

Kalorifer kazanı almak konusunda kararlıysanız fiyatlar oldukça önem teşkil edecektir. Güncel kalorifer kazanları fiyatları firmamız tarafından hesaplanmıştır. Satın alacağınız modele ve sayıya bağlı olarak tarafınıza fiyat teklifi yapılmaktadır. Siz de güncel fiyatlardan haberdar olmak ve sipariş vermek adına hemen firmamızla iletişime geçin!

Diğer ısı cihazlarımızı da incelemenizi öneririz.