Meksis

Prizmatik Su Depolarının Özellikleri ve Uygulama Alanları

prizmatik su depolarının özellikleri ve uygulama alanları

Prizmatik Su Depolarının Özellikleri ve Uygulama Alanları: Özelliklerini Keşfedin, Her Yerde Kullanın

Prizmatik su depoları, sıvı depolamak adına kullanılabilen özel araçlardan birisidir. Bahsedilen bu ürün adından ötürü öncelikle suyu korumayı sağlar. Ancak var olan özellikleri sayesinde su ile birlikte şarap ya da kimyasal sıvıların da depolanmasını sağlamaktadır. Meksis olarak ürettiğimiz prizmatik su depoları ile siz de ihtiyacınız olan depolama alanlarını elde edebilirsiniz.

Prizmatik Su Depolarının Genel Tanımı ve Özellikleri

Prizmatik su depolama sistemleri üretim alanlarında özel malzemelerden var edilen yapılardır. Parçalı olarak üretilen su depoları kullanılacak yerlere taşınarak montajlanmaktadır. Demonte şeklindeki hallerinden dolayı küçük ve dar alanlarından rahatlıkla geçirilebilmektedir. Taşınabilir olması özellikle bu yapıların çok sık tercih edilmesine neden olmaktadır. 

Prizmatik Su Depoları Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere prizmatik bir görünüme sahiptir. Diğer su depolarına kıyasla silindir değil kare ya da dikdörtgen formlarında bulunmaktadır. Prizmatik su depolama sistemleri özel bir depolama alanı sunan malzemelerdir. Su dolum ve çıkış noktaları bulunur. Üretim aşamalarında ve suyun ihtiyaç olarak bulunabileceği her alanda kurularak suyun korunmasını sağlamaktadır. 

Prizmatik Su Depolarının Temel Özellikleri

Görünüm olarak prizmatik bir yapıya sahiptir. Diğer taraftan su depolarının özellikleri kapsamında da farklı durumlardan bahsedilebilmektedir. Öncelikle prizmatik su depoları suyun bakteri ya da yosun üretmesine engel olan özel malzemelere sahiptir. Sahip olduğu bu iç yapısından dolayı yıllarca rahat kullanım sağlamasıyla bilinir.

Aynı zamanda su depolama çözümleri arasında yer alan prizmatik su depoları, dışarıdan gelen müdahalelere karşı oldukça dayanıklıdır. Kullanılan malzemeden kaynaklı olarak doğa olaylarından etkilenmez. Zarar görmemesinden dolayı suyun rahat bir şekilde depolanmasına neden olacaktır. 

Son olarak prizmatik su depoları demonte olarak üretilmesi özelliğiyle öne çıkmaktadır. Demonte olması taşınması sırasında kolaylığa neden olmaktadır. Araçlarla taşınan parçalar daha sonra montajlanarak kullanıma hazır hale gelmektedir. Kısa sürede kullanılabilir durumda olmasından dolayı fazla vakit harcamanızın da önüne geçecektir. 

Prizmatik Su Depolarının Yapımında Kullanılan Malzemeler

Su depo malzemeleri özel olarak seçilen ve kullanılan ürünlerdir. Su ya da diğer sıvılar ile temas ettiğinde yıpranmayacak malzemeler olması önemlidir. Aynı zamanda parçaları bir arada sağlam bir şekilde tutacak olan malzemeler olması da gerekir. Böylece kişilerin ya da firmaların malzemeden kaynaklı olarak yıllarda depoyu kullanması mümkün olacaktır. 

Prizmatik Su Depolarının Malzeme Özellikleri

Kullanılacak su depo malzemeleri özellikle polietilen yapıya sahiptir. Kimi durumlarda paslanmaz çelik kullanımına da yönelim sağlanmaktadır. Meksis olarak kullandığımız bu malzemeler, betonarme depolara göre oldukça rahat bir kullanım sağlayacaktır. Malzemelerin sağladığı avantajlar özellikle performans üzerinde etkileyici olacaktır. 

Malzemelerin kullanım ömürleri de dikkat çekmektedir. Yıllarca gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz yapıları söz konusudur. Böylece kullanım esnasında ve kurulum aşamasında bir problem yaşanmayacaktır. 

Malzeme Seçiminin Depo Performansına Etkisi

Prizmatik su depoları üretilen malzemeye göre avantaj ya da dezavantaj kazanmaktadır. Bu prizmatik su depolarının malzemeleri firmamız tarafından özenle seçilmektedir. Meksis olarak, kullandığımız malzemelerden dolayı performansta artış meydana gelmektedir. 

Öncelikle kullanım performansında artış meydana gelmektedir. Kısa süreli değil, suyun korunması ya da üretim aşamalarında kullanılmak üzere sıvının korunması sağlanacaktır. Uzun süreli kullanım ile birlikte tasarruf ya da üretim aşamasında artış da elde edilen olumlu performans örneklerinden birisidir. 

Prizmatik Su Depolarının Avantajları

Kullanacağınız su depoları sağlayacağı avantajlardan dolayı tercih edilmektedir. Prizmatik su depolarının avantajları arasında sayısız unsur yer almaktadır. Bu yüzden diğer su depolama çözümleri arasında daha sık tercih edildiği görülmektedir. İşte, Meksis olarak tarafınıza sunduğumuz prizmatik su depoları avantajları şunlardır: 

Prizmatik Su Depolarının Kullanıcıya Sağladığı Faydalar

Prizmatik su depolarının avantajları kısaca şu şekilde sunulabilmektedir: 

  • Suyun bakteri üretmesine engel olur.
  • Yosun ve diğer istenmeyen durumlara engel olur.
  • Doğa yaşantılarından etkilenmez.
  • Yıllarca kullanım imkânını elde edebilirsiniz.
  • Farklı alanlarda depolama ortamı oluşturabilirsiniz.
  • Değişik depolama kapasitelerine uygun olarak üretebilirsiniz.

Diğer Depo Türlerine Göre Prizmatik Su Depolarının Üstünlükleri

Günümüzde su depolama çözümleri adına değişik formda depolar bulunmaktadır. Prizmatik su depoları ile bu yüzden diğer depoları karşılaştırmanız gerekebilir. Genel itibari ile diğer depo türleri ile prizmatik depoların kıyaslaması şu şekilde yapılabilir:

Prizmatik Su DepolarıDiğer Su Depoları
Görünümü kare ve dikdörtgen forma sahiptir. Bir ve iki katlı olacak şekilde üst üste eklenebilir.Görünümleri türlerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Yaygın olarak silindirik forma sahiptir.
Demonte olarak üretilmektedir. Böylece kullanılacak alana taşınabilir burada montajı yapılarak kullanıma geçilebilir.Betonarme yapıların taşınma gibi durumu söz konusu değildir. Doğrudan kullanılacak alana bütün olarak taşınması gerekir. 
Suyun ya da diğer sıvıların; yosun, bakteri ve diğer zararlı canlıların oluşmasına engel olacaktır. İç temas noktaları özenle üretilmiştir.Meksis olarak ürettiğimiz depoların iç kısımları sıvıyı olumsuz etkilemez. Ancak betonarme yapıların sıvıyı olumsuz etkilemesi durumu söz konusudur. 
Fiyatlandırmaları depolama kapasitesine bağlı olarak değişiklik gösterir.Fiyatlandırmaları üretilen malzemeye ve kapasitesine göre değişecektir. 

Prizmatik Su Depolarının Kullanım Alanları

Su depoları uygulama alanları oldukça geniş bir alana sahiptir. Hem kişisel hem de sanayi kapsamında kullanım yerini kendine bulmaktadır. Depolamaların bu alanda sıvıların korunması adına önemi oldukça büyüktür. Genel itibari ile kullanılan alanları sizler adına özetledik:

Endüstriyel Kullanım Alanları

Endüstri alanında su hem kullanılmakta hem de depolanmaktadır. Özellikle sanayi alanlarında kullanılmak üzere yüksek tonlarda su gerekmektedir. Bu yüzden geniş depolama alanı şartı bulunmaktadır. Yüksek tonda su depolamayı sağlayan bu tarz prizmatik depolamalar ile siz de avantaj elde edebilirsiniz. 

Ev ve İşyerleri İçin Kullanım Alanları

Prizmatik su depoları kullanım alanları arasında ev ve küçük iş yerleri mevcuttur. Olası su kesilmelerinde olumsuzluk yaşamamak ve uzun vadede suyu korumak amacıyla kullanılmaktadır. Eğer siz de bu noktada suyunuzu korumak isterseniz firmamızla iletişime geçerek talep edebilirsiniz. 

Prizmatik Su Depolarının Kurulumu ve Bakımı

Prizmatik su depoları kurulumu oldukça basit bir yapıya sahiptir. Çok uzun süreli bir kurulum süresi gerekmez. Üretimi tamamlandıktan sonra alana taşıma sağlanarak kullanıma hazır hale getirilmektedir. Kurulum avantajlarından dolayı genel itibari ile satın alındığı da bilinenler arasındadır.

Prizmatik Su Depolarının Kurulum Süreci

Öncelikle prizmatik su depoları parçaları demonte olacak şekilde üretilmektedir. Depolama kapasitesine göre birden fazla parçası elde edilir. Daha sonra kullanım alanına parçalar taşınarak montaj işlemine geçilmektedir. Parçalar montajlanarak kullanım amacına ulaşılabilmektedir. 

Periyodik Bakım ve Onarım Gereksinimleri

Su depo bakımı kullanım başladığı andan itibaren sağlanmalıdır. Prizmatik su deposu bakımı için periyodik düzenlemeler yapmalısınız. Periyodik olarak suyu içerisinden çıkarmalı, depoyu temizlemek adına yüzeyleri kontrol etmelisiniz. Eğer dışarıdan gözlemlediğiniz durumlar söz konusuysa onarımlarını da yaptırmak için talepte bulunmalısınız.

Tüm bunlar düşünüldüğünde prizmatik su depoları ile su ya da diğer sıvılarınızı korumak isteyebilirsiniz. Farklı kapasitelere sahip olan su depolama çözümleri için Meksis firmamızla iletişime geçin. Böylece kısa sürede sıvıları depolayarak korumayı sağlayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir